Як розрахувати витрати тканини?

28 червня 2017

Як розрахувати витрати тканини?

Як розрахувати витрати тканини?

Будь-який процес пошиття того чи іншого виробу, будь то пальто, світшоти або дитяче плаття, починається з першого етапу - це розрахунок необхідної кількості тканини. Це важливий крок, правильне виконання якого гарантує відсутність зайвих переживань і нервів з приводу того, що під час шиття вам не вистачає тканини або навпаки - після того, як виріб готовий, залишилося досить багато невикористаного матеріалу. Як розрахувати витрати тканини так, щоб можна було заощадити не тільки власні нервові клітини, але і гроші на придбання текстилю. Далі ми постараємося разом розібратися з тим, які чинники впливають на витрату і як правильно її визначити.

Від чого залежить основна витрата матеріалу?

Силует і фасон вироба. Мабуть, це один з основних факторів, який визначає основні витрати на пошиття і те, як вибрати тканину. Чим складніше модель і фасон виробу тим більше тканини доведеться витратити на його пошиття. Також особливу увагу потрібно приділити деталям, які будуть присутні на майбутньому предметі гардероба. Чим більше елементів ви хочете додати до основи вироба, тим більше матеріалу буде потрібно і ці всі фактори важливо грамотно прорахувати.

Пропорції фігури - це очевидно. Як правило, на пишні форми йде приблизно в 2 рази більше матеріалу ніж на худих людей. Тому, якщо передбачається індивідуальне пошиття під нестандартні пропорції тіла, тоді стандартна таблиця розмірів вам не допоможе і необхідно вручну робити попередні виміри для придбання всієї необхідної фурнітури.

Ширина полотна. Залежно від виду тканини і її структури, вона продається в магазинах різної ширини. Тому завжди варто розраховувати на те, що потрібно придбати більше матеріалу практично в 2 рази, якщо ширина полотна до одного метра.

Малюнок. Якщо на тканині, що купується, є малюнок, тоді варто враховувати те, що доведеться витратити певну кількість матеріалу на опрацювання малюнка.

Загальноприйняті правила розрахунку витрат тканини

Існують вже відомі показники, які розраховані на середні розміри пропорцій тіла людини. Вони дозволяють визначити необхідну кількість тканини для стандартних і звичних предметів гардероба таких, як: спідниця, піджак жіночий або пальто. Варто пам'ятати, що подібні готові таблиці і показники є відносними і не дають ніякої гарантії, що зазначені розміри тканини (сантиметрів) будуть повністю відповідати вашим вимогам.

Як правильно вимірювати показники, щоб вибрати тканину?

Найнеобхідніші мірки знімаються за наступними показниками:

  • Обхват грудей - виміри беруться на рівні пахв і захоплюють виступаючі точки грудної клітини;
  • Обхват стегон - замірюється горизонтально з урахуванням всіх виступаючих точок сідниць стегон;
  • Довжина виробу - береться вертикально від найбільш високої точки плеча проходячи через виступаючі точки грудної клітини і до передбачуваного низу майбутнього виробу (на плаття змиритися до рівня стегон і нижче);
  • Довжина рукава - вимірюється на трохи зігнутій руці: початок від найнижчої плечової точки і до кінця рукава майбутнього виробу.
Ми в соціальних мережах
0