Все, що потрібно знати про постільну білизну.
Кажуть, «пошук постільної білизни — ціла наука», а ми з цим не згодні. Підбирати постільний гарнітур легко, якщо ви знаєте кілька основних критеріїв. Отже, перш за все визначтеся з зовнішнім виглядом:
- Бажана тканина. І мова йде не тільки про те, що краще: натуральний шовк або бавовна, і навіть не про склад тканини - натуральної або сумішевої. Найважливіший критерій — тканина повинна бути тактильно приємна і добре поглинати вологу. Фаворитом тут виступає, звичайно, постільна білизна з бавовни. Україна пропонує довговолокнистий, як самий надійний варіант бавовняних виробів.
- Комплектація. Формат і кількість білизни в гарнітурі залежить від виробника. Перед покупкою необхідно враховувати, що мануфактури в США і Європі шиють за своїм ГОСТом. Тому не дивуйтеся, якщо набори американського та українського виробництва відрізняються за розмірами. Комплекти постільної білизни, Україна поставляє в декількох форматах: євро, полуторний, двоспальний і сімейний. У кожного з цих типів є свої стандартні розміри.
- Дизайн. Залежить від ваших уподобань. Підодіяльники із зав'язками у вигляді стрічок або на блискавці, прямокутні або квадратні наволочки, простирадла з натяжним краєм або традиційні — тут деталі диктує оформлення вашої спальні. Наприклад, постільна білизна сатин користується популярністю за розмаїття можливостей в дизайні тканини: на гладкій сатиновій поверхні ефектно виглядають фотосюжети, яскраві кольори і фантазійні візерунки.
Відштовхуючись від перерахованих вище ключових моментів, вам буде набагато простіше вибрати певні моделі, підключивши такі додаткові критерії якості, як:
- Характер швів. Правильна прострочка - це шов, накладений запошивальним методом. Крім того, рекомендується вибирати моделі без шва по центру. Таким чином вночі нічого не буде заважати спати. Також важливо, щоб тканина була надійно опикована. В іншому випадку велика ймовірність, що дорогий сатин або шовк з відкритим зрізом розійдуться.
- Призначення виробу: щоденні варіанти і білизна на подарунок. Важливо знати, що останні, скажімо подарункові весільні комплекти або постільна білизна для новонароджених не призначені для повсякденного використання, оскільки дорога ручна обробка витримує всього до 50 прань.
- Спосіб фарбування. Цвітну бязь або будь-яку іншу яскраву тканину для постільної білизни фахівці радять вибирати з візерунками з двох сторін. Чому? Оскільки тоді барвистий малюнок практично не линяє. До того ж психологи не радять часто використовувати білизну в чорно-білій гамі, так як на підсвідомому рівні воно сприяє прояву агресивності.
- Резюме. Дотримуйтесь правил, вибирайте постільну білизну грамотно. А краще робіть це разом з Текстиль Плаза. Тут знають толк в якісних сновидіннях!